Korekto rekrutuje – praca zdalna dla zdolnych!

Woody Allen powiedział: „Moją największą życiową porażką jest fakt, że nie mam pracy polegającej na czytaniu książek, najlepiej w jakimś klimatyzowanym pomieszczeniu”. Chcesz mieć lepiej niż Woody?

[Rekrutacja redaktorów polskojęzycznych zakończona – dziękujemy za wszystkie zgłoszenia!
Nadal zapraszamy natomiast red. anglojęzycznych]

Klimatyzowane pomieszczenie wprawdzie musisz zorganizować sobie we własnym zakresie, bo… to Ty decydujesz, skąd będziesz pracować.

fot. Pexels.com

Ale poza tym – możesz zarabiać czytając książki (i nie tylko). Prawda, że fajnie?

Praca zdalna dla zdolnych! Do Korekto.pl szukamy korektorów/redaktorów polsko- i anglojęzycznych:

 • Wymagania: perfekcyjna znajomość zasad językowych i umiejętność tropienia błędów,
  znajomość „śledzenia zmian” w Wordzie i prac z plikami pdf (oznaczenia graficzne i komentarze),
  3 lata intensywnego doświadczenia jako korektor i/lub redaktor.
 • Dodatkowy plus: wykształcenie językowe i/lub edytorskie.
 • Mile widziane referencje.
 • Forma: praca zdalna w dowolnych godzinach, komunikacja e-mailowa (zero telefonów).
 • Rozliczenia: wyłącznie faktura lub rachunek (jeśli ktoś nie ma firmy, można rozliczać się przez Useme.com).
 • Wynagrodzenia: zależne od objętości tekstu i ewentualnych opcji dodatkowych (średnio: 3-5 zł/str. korekta polskojęzyczna przy zleceniach standardowych, do 15-20 zł/str. przy trybach szybszych). Ważne: wykonawca nie płaci VAT (oszczędzasz 23%)!
 • Główna zaleta: pełna elastyczność – brak zobowiązań czy limitów „do wyrobienia” (redaktor otrzyma tylko te zlecenia, do których się zgłosi jeśli będzie odpowiadało mu wynagrodzenie i termin).
 • Pisz: kontakt@korekto.pl

Chętny/chętna? Prześlij CV wraz z listą min. 10 zredagowanych książek. W odpowiedzi przekażę szczegółowe informacje oraz dwa krótkie próbne teksty do sprawdzenia.

Maciej Dutko
Korekto.pl

6 komentarzy to “Korekto rekrutuje – praca zdalna dla zdolnych!”

 1. Bożena says:

  Witam. Czy doświadczona nauczycielka języka polskiego (magister filologii polskiej) może ubiegać się o pracę w Waszej firmie?

 2. Dobry wieczór, czyli początkujący korektor po kursach korekty, bez doswiadczenia i bez 10 zredagowanych książek, raczej nie ma szans na zatrudnienie w Waszej firmie?

  • Maciej Dutko says:

   Ma:) Doświadczenie redaktora to bardzo duży plus (coraz więcej Klientów zwraca na nie uwagę, ponieważ w ostatnich dwóch-trzech latach wyroiło się sporo ofert usług korekty świadczonych na dość amatorskim poziomie, przez co Zamawiający są mniej ufni i ostrożniejsi). Pani Kingo, jeśli jednak jest Pani po odpowiednich kursach, a przede wszystkim posiada umiejętność skutecznego wyłapywania językowych potworków – to jest najważniejsze. Proszę uprzejmie odezwać się do nas (kontakt@korekto.pl), a chętnie przekażemy dwa zadania testowe do rozwiązania – jeżeli uda się Pani sprawnie ominąć językowe pułapki, pomyślimy o kooperacji;).

 3. Kinga says:

  Dzień dobry. Widzę, że rekrutacja na redaktorów polskojęzycznych jest zakończona, ale zaryzykuję. Czy ma szansę na zaokrętowanie u Państwa w najbliższym czasie korektor-pracoholik żywiący się kawą i literówkami?

  • Maciej Dutko says:

   Dzień dobry. Ma. Niech no tylko pośle nam (kontakt@korekto.pl) jakiś niewielki autodonos na temat swoich kompetencyj, a pomyślimy, czy da się wzbogacić tę kawowo-literówkową dietę.
   Maciej Dutko

Skomentuj wpis