„O Małym Janku, który więcej widział. Opowiadania o nastolatku poznającym świat pieniędzy” [opieka redakcyjna i patronat: Korekto.pl]

Przedsiębiorczość, oszczędzanie, zarabianie, gospodarowanie budżetem, inwestowanie – poznaj świat finansów widziany oczami zaradnego nastolatka, który poznaje podstawowe zasady i zagrożenia.

Zbiór historii Janka, który uczy się radzić sobie z finansami: zarządzaniem pieniędzmi, zarabianiem, oszczędzaniem, inwestowaniem i dobroczynnością. Razem z bohaterem dostrzegamy pewne zależności, poznajemy zachowania ludzi oraz sposoby ich myślenia, w których tle rysują się zasady funkcjonowania gospodarki, banków, firm oraz reklamy.

Książka jest skierowana do młodzieży, którą ciekawi świat, ale też do rodziców, którzy chcą dać dziecku raczej wędkę (wiedzę) aniżeli rybę (pieniądze). Dzięki temu osiągnie ono zaradność finansową – tak ważną w świecie promującym konsumpcjonizm, bezmyślną rozrywkę oraz „łatwiznę”. W świecie marginalizującym samodzielne myślenie, patrzenie długofalowe, mądrą i uczciwą pracę oraz dobro wnoszone do lokalnej społeczności. To książka dla przyszłych liderów, niebojących się kroczyć pod prąd.

[według opisu wydawcy]

 

 

Jacek Doskocz, Agnieszka Doskocz , Karol Doskocz: „O Małym Janku, który więcej widział. Opowiadania o nastolatku poznającym świat pieniędzy”

Zamów książkę: www.inlabi.com

Korekta i redakcja: Adrian Danielewicz, Artur Czesak (Korekto.pl)

Opracowano: czerwiec i październik 2019

Recenzje czytelników: LubimyCzytac.pl

1 komentarz to “„O Małym Janku, który więcej widział. Opowiadania o nastolatku poznającym świat pieniędzy” [opieka redakcyjna i patronat: Korekto.pl]”

  1. Bardzo fajna książka, czyta się przyjemnie, widać, że dopracowana językowo – naprawdę kawal dobrej roboty 😉

Skomentuj wpis