Nowa korektorka i nowy rekord

Dziś dwie króciutkie informacje. Pierwsza: nasz zespół urósł o kolejną osobę. Druga: „zaliczyliśmy” kolejny ciekawy rekord, dający do myślenia wszystkim osobom, którym zależy na finalnej jakości ich tekstów. 

korekto-zakrzewskaDominika Zakrzewska – to nowa dusza w teamie Korekto.pl, która będzie opiekowała się tekstami naszych Klientów. Pierwszy test zdała fenomenalnie. Rozpoczęła też pracę nad pewną ciekawą książką pewnego ciekawego pisarza. Jakiego? Tego się niestety nie dowiecie (tajemnica „spowiedzi”;), ale to naprawdę pewien wyjątkowy Ktoś.

 

Druga informacja zapewne będzie bardziej refleksyjno-ciekawostkowa: w ostatnich dniach zakończyliśmy sprawdzanie kolejnej rozprawy naukowej (prace licencjackie, magisterskie i doktorskie to nasz chleb powszedni). Oto statystyka:

korekta-liczba

Co jest ciekawego w tych liczbach? Ano fakt, że na nieco ponad 70 stronach musieliśmy ingerować ponad 5600 razy. Daje to średnio ok. 75 ingerencji redakcyjnych na każdej stronie (nasza dotychczasowa średnia to nieco ponad 30 zmian na stronie).

Wśród tych ingerencji tylko niewielka część to poprawki oczywistych błędów językowych; całą resztę stanowią zabiegi stylistyczne i formalne, od których w ogromnej mierze zależy jakość tekstów, a na które autorzy po prostu najczęściej nie zwracają uwagi.

Czy to źle? Myślę, że nie. Dobry autor ma skupić się na wartościowej treści, nie martwiąc się o szczegóły formalne. O te ostatnie zadbamy my.

korekto-dutko

Maciej Dutko

3 komentarze to “Nowa korektorka i nowy rekord”

 1. Jan Paweł Tomaszewski says:

  Gratulacje to za mało.
  Jesteście genialni!!;-)

  Ściskam
  Jan Paweł Tomaszewski

 2. Hm… A czy przypadkiem wyrażenie „tajemnica spowiedzi” nie powinno być w całości ujęte w cudzysłów..? 😉

  • Maciej Dutko says:

   W innym kontekście – tak. Ale w tym miejscu słowo „spowiedzi” zostało zmetaforyzowane (stąd cudzysłów), lecz tajemnica miała zachować swą poważną dosłowność:).

Skomentuj wpis