„Powiedz mi, co cię boli, powiem ci, dlaczego” [oprac. językowe i patronat: Korekto.pl]

Czy choroba to tylko stan, który nam się „po prostu” przytrafia, czy może skutek, który ma bardzo konkretne przyczyny? Poznaj książkę, która ułatwi Ci zrozumienie źródeł braku zdrowia i pomoże im przeciwdziałać. 

 

 

Wbrew pozorom, ból, choroby, urazy nie zdarzają się przypadkowo. Czasem nam się zdaje, że znamy bezpośrednią przyczynę dolegliwości: „popchnął mnie, upadłem i stłukłem kolano” albo: „źle stanęłam i skręciłam kostkę” lub też: „całe życie palił jak smok, to i się dorobił raka płuc”. Ale dlaczego akurat to kolano, ta kostka, w tym momencie? Dlaczego inny palacz nie „dorobi się” raka? Owszem, można widzieć w chorobie jedynie zwykły przypadek albo „karę boską”. Takie spojrzenie jest jednak dość powierzchowne, a przede wszystkim mocno ograniczające. Zwalnia z głębszej refleksji i nie daje możliwości przekucia problemu zdrowotnego w konstruktywne doświadczenie, pozwalające nam dojrzewać, wzrastać duchowo. Zwalnia również z odpowiedzialności za swoje zdrowie i życie, przerzucając ją na personel medyczny i leki.

A gdyby choroba miała sens?

Nasze ciało mówi do nas (a czasem wręcz krzyczy), przekazując informacje płynące z głębi naszej duszy. O czym mówi Wasze ciało? Zajrzyjcie do książki, żeby się dowiedzieć!

Według medycyny wschodniej u podstaw każdej choroby leżą zaburzenia energetyczne. Świadczą one o przeszkodach w naszej samorealizacji. W „Powiedz mi, co cię boli, powiem ci dlaczego” Michel Odoul, wprowadza nas w podstawy filozofii i medycyny Wschodu i tworzy swego rodzaju symboliczną mapę naszego ciała, wpisaną w holistyczną wizję świata i człowieka. Dostarcza nam tym sposobem narzędzie do lepszego zrozumienia płynących z naszego ciała komunikatów.

Książka ta pozwoli nam zrozumieć głębszy sens tego, co nam się przydarza, popatrzeć inaczej na swoje życie i wziąć za nie odpowiedzialność, nie czując się ani winnym, ani ofiarą. Bowiem, jak mówi Dalajlama, nie ma ludzi urodzonych pod złą gwiazdą, są tylko ludzie nieumiejący odczytywać nieba. W oparciu o swe wieloletnie doświadczenie terapeuty, Michel Odoul przekazuje nam w tej książce oryginalne spojrzenie na związek ciała, umysłu i duszy, a jednocześnie uczy nas zaufania do życia.

[opis wydawcy]

 

Michel Odoul – nauczyciel i terapeuta, łączący techniki uzdrawiania inspirowane medycyną Wschodu z psychologią zachodnią, zwłaszcza jungowską. Absolwent prestiżowej Wyższej Szkoły Handlowej (HEC) w Paryżu, porzucił karierę w biznesie, aby zgłębiać tajniki shiatsu i tradycyjnej medycyny chińskiej. W połowie lat 90. XX w. założył w Paryżu Francuski Instytut Shiatsu – pierwszą we Francji szkołę, która stała się europejskim wzorcem profesjonalnego kształcenia terapeutów shiatsu. Autor licznych książek z zakresu psychoenergetyki, przetłumaczonych na kilkadziesiąt języków.


Michel Odoul: „Powiedz mi, co cię boli, powiem ci, dlaczego”

Zamów książkę: www.co-libris.pl (do 14.07.2018 książka dostępna jest w przedsprzedaży – dostawa gratis)

Korekta i redakcja: Katarzyna Godek (Korekto.pl)

Opracowano: styczeń-luty 2018

Skomentuj wpis